Tehnician calitate

Calificat thyssenkrupp Bilstein in Automotive , in Productie , in Quality
  • Distribuie:

Detalii post

  • Locație Plant Sibiu 2
  • Nivel Calificat
  • Departament Producție

Responsabilități

Responsabilitati:

  • Desfacerea pieselor conform descrierii procesului si a instructiunilor de lucru
  • Planificarea activitatilor de desfacere a pieselor
  • Definirea scopului desfacerii pieselor si analiza lui cu Inginerul de Calitate
  • Analiza defecțiunilor privind uzura, deteriorarea sau anomaliile
  • Utilizarea dispozitivelor de măsurare și analiză
  • Documentarea desfacerii si a rezultatelor analizei acesteia in baza de date
  • Ofera suport Inginerului de Calitate
  • Asigurarea cerintelor de sanatate si securitate la locul de munca

Candidatul ideal:

  • Pregătire ca mecanic de industrie, mecanică de precizie, mecanică auto sau similar.
  • Experiență profesională minim 3 ani. Ideal în industria auto…
  • Cunoașterea produselor Bilstein-amortizoare
  • Orientat spre client
  • Orientat spre calitate
  • De încredere
  • Abilitati de rezolvare a problemelor
  • Cunoașterea programelor software comune
  • Cunostinte de limba romana si engleza
  • Spirit de echipa

Alte posturi de care ai putea fi interesat