Supply Chain Engineer

Specialist thyssenkrupp Bilstein in Automotive
  • Distribuie:

Detalii post

  • Locație Plant Sibiu 1Plant Sibiu 3
  • Nivel Specialist
  • Departament Logistică

Responsabilități

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate in domeniu economic sau
    tehnic
  • Experienta in domeniu logistic sau de management in
    Supply chain, in special in domeniul auto
  • Experienta in SAP, instrumente de logistica si supply chain
    precum si MS Office
  • Experienta in managementul proiectelor reprezinta un
    avantaj
  • Cautam persoane motivate, cu intiativa proprie, buni
    comunicatori si membrii in echipa precum si cu talent in
    rezolvarea conflictelor
  • Rezistent la stres , deschis la provocari si calatorii in interes
    de afaceri
  • Stapaneste limba engleza si germana la un nivel foarte
    bun

Cerintele postului:

  • Proiecteaza lantul logistic de la client la client si procesele
    logistice pentru fabricile din toata lumea
  • Comunica cu celelalte domenii de specialitate precum si cu
    furnizorii ca parte importanta din activitatea zilnica
  • Participa in proiectele de client si este responsabil pentru
    toate temele logistice (Proces PEP)
  • Coordoneaza in cadrul proiectelor de client constructia si
    expeditia prototipurilor, precum si aprovizionarea
    componentelor pana la ramp-up
  • Dezvolta si implementeaza instructiuni de impachetare si
    ambalaje optimizate din punct de vedere costuri si
    functionalitate
  • Analizeaza si documenteaza procesele existente in vederea
    identificarii potentialelor de imbunatatire
  • Participa la planificarea si optimizarea fluxului de materiale in
    fabrici si depozite
  • Intocmeste analize de value stream si pentru domeniul
    administrativ
  • Urmareste si respecta atat regulile de protectia muncii si a
    mediului valabile in companie, cat si telurile stabilite.

Alte posturi de care ai putea fi interesat