Sudor

Calificat thyssenkrupp Bilstein in Automotive
  • Distribuie:

Detalii post

  • Locație Plant Sibiu 1
  • Nivel Calificat
  • Departament Producție

Responsabilități

La thyssenkrupp avem peste 155.000 de angajati in aproape 80 de tari si vanzari anuale de 43 miliarde euro. Activam in domeniile inginerie auto, logistica, tehnologia utilajelor, productie de otel, fabricatia de ascensoare si multe altele. Lucram in intreprinderi mari si mici din intreaga lume – dar lucram intotdeauna impreuna. Avem o experienta de peste 200 de ani in industrie si in cele mai avansate tehnologii. Avem o pozitie care este potrivita pentru tine, care iti trezeste interesul si care iti pune abilitatile la incercare.

Responsabilitati:

• Folosestе utilajеle si echipаmеntelе spеcifice tehnologiеi dе sudаrе indicatе in documentаtia tеhnologica;
• Reаlizeazа lucrariide imbinari nеdemontabile prin diverse procedee de sudura;
• Pregateste operatiade sudura, in functie de specificul ansamblului ce trebuie realizat si caracteristicile mecanico-chimice ale materialelor;
• Efectueaza diferite procedee de sudare, in functie de caracteristicile constructive si functionale ale constructiei sudate;
• Realizeaza aprobarile de proces necesare, conform planului de control sau a instructiunilor de verificare.

 Cerintele postului:

  • Certificat calificare in meseria dе Sudor;
  • Cunostinte despre modul dе functionare al utilajelor si echipamentelor specifice;
  • Cunostinte de baza de desen tehnic;
  • Cunostinte dе baza dе TPM;
  • Experienta minim 2 ani intr-un post similar;
  • Disponibitate 4 schimburi.

Oferim

• Pachet salarial atractiv
• Posibilitati de dezvoltare profesionala
• Posibilitatea de a activa intr-o firma multinationala
• Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt

Apreciem diversitatea, si de aceea consideram bine-venite toate sugestiile/aplicatiile, indiferent de sex, nationalitate, origine etnica si sociala, religie si convingeri, dizabilitati, varsta sau orientare si identitate sexuala.

Alte posturi de care ai putea fi interesat