Detalii post

  • Locație Plant Sibiu 2
  • Nivel Calificat
  • Departament Producție

Responsabilități

Candidatul ideal

– Atestat ISCIR valabil – manipulare stivuitor
– Experienta in manipulare marfa in Magazie si Productie
– Cunoastinte minime SAP
– Experienta minim 2 ani intr-un sistem similar
– Experienta utilizare scanner
– Disponibilitate la munca in 3 schimburi

Descrierea jobului

Manipuleaza marfa din Magazia Centrala.
Respecta procedurile interne de primire/ receptie/ alocare la raft a marfurilor si materiilor prime in Magazia Centrala.
Respecta procedurile interne de comisionare in depozit, anunta pentru orice diferente cantitative Administratia depozitului, urmareste onorarea 100% a comenzilor catre Productie.
Verifica acuratetea stocurilor la perioade determinate pentru materialele stocate, produsele semifinite si alte produse aflate în depozit.
Urmareste respectarea procedurilor de Calitate pentru marfa stocata (rugina, deformare, depreciere).
Participa la inventare periodice.

Descrierea companiei

thyssenkrupp Bilstein S.A. este o prestigioasa companie multinationala cu renume mondial. Marca Bilstein este de multi ani sinonima cu calitatea si performanta in domeniul amortizoarelor auto. De la echipe de competitii in sporturile cu motor, la firme specializate in tuning si pana la cei mai renumiti constructori de autovehicule, precum BMW, Ferrari, General Motors, Jaguar, Maserati, Mercedes, Porsche, Subaru, tehnologia si capacitatea de inovatie a Bilstein este folosita si apreciata pe toate meridianele globului.

Alte posturi de care ai putea fi interesat