Laborant Chimist

Calificat Specialist thyssenkrupp Bilstein in Automotive
  • Distribuie:

Detalii post

  • Locație Plant Sibiu 1
  • Nivel SpecialistCalificat
  • Departament Producție

Responsabilități

Candidatul ideal:

• Minim studii medii in domeniul chimiei;
• Cunostiinte de chimie in domeniul industrial;
• Experienta in procesele de vopsire;
• Cunostinte de baza – chimie industriala
• Persoana bine organizata, orientata catre calitate,
respectarea termenelor stabilite, cu bune capacitati de
comunicare si spirit de initiativa.

Descrierea jobului:

• Prelevari de probe pentru determinari si analize fizice si
chimice din toate zonele unde se impune;
• Prelevari de probe pentru determinari ale agentilor cu impact
asupra mediului;
• Efectuarea analizelor si determinarilor chimice si fizice care se
impun in cadrul atelierelor/ liniilor de productie (vopsitorie,
cromare, sudura, componente);
• Pregatirea si corectia solutiilor de clatire, activare si pasivare;
• Efectuarea tuturor determinarilor fizice si chimice ale
vopselelor si ale intaritorilor folosite la robotul de vopsire;
• Intocmirea si inregistrarea rapoartelor de analize si
determinari;
• Inventarierea si inregistrarea consumului la substante
chimice;
• Intretinerea aparaturii din laborator conform instructiunilor de
folosire si intretinere.

Alte posturi de care ai putea fi interesat