Detalii post

  • Locație Plant Sibiu 2
  • Nivel Calificat
  • Departament Calitate și Mediu

Responsabilități

Candidatul ideal

  • Studii medii
  • Experienta de lucru intr-un mediu industrial, cu masini sau echipamente complexe.
  • Capacitatea de a cunoaste si de a respecta documentatia tehnica/ tehnologica si de control necesara in activitatea curenta.
  • Capacitatea de a identifica defectele aparute la subansamblele montate sau la echipamentele folosite.
  • Corectitudine si acuratete in respectarea prescriptiilor tehnologice.
  • Abilitati de a lucra in echipa.
  • Corectitudine, disciplina.
  • Disponibilitate la munca in 4 schimburi .

Descrierea jobului

  • Verificarea respectarii cerintelor calitative conform documentatiei de control
  • Verificarea pieselor, a parametrilor de proces si validarea fiselor de aprobare proces
  • Urmarirea sistematica a fluxului de productie, completare fise SPC, introducere date pentru studii de capabilitate
  • Analizarea produselor neconforme sau suspecte, pentru identificarea cauzelor si actiunilor necesare
  • Izolarea pieselor neconforme de la furnizor, documentarea neconformitatilor constatate in vederea reclamarii acestora
  • Inregistrarea si centralizarea rebuturilor
  • Oprirea productiei in cazul aparitiei unor neconformitati de calitate majore
  • Verificarea dispozitivelor de control specifice
  • Efectuare audit expeditie
  • Colectarea inregistrarilor, arhivarea si scanarea documentelor

Oferim

• Pachet salarial atractiv
• Posibilitati de dezvoltare profesionala
• Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt

Alte posturi de care ai putea fi interesat